Windows 10 Ses Yükseltme Programı

admin
4 Dk. Okuma

Windows 10 ses yükseltme programı nasıl kullanılır? Tarayıcı ses yükseltme eklentisi nasıl kullanılır? Gibi sorular kimi zaman hiç beklemediğiniz anlarda sormanız gereken sorulardan birisi haline gelebilir.

Her ne kadar gelişen ses teknolojisi ile yüksek kaliteli ve yüksek ses düzeyinde sesler elde edebilmek mümkün olsa da. Kimi zaman videoların ve ses dosyalarının hazırlanması sırasında yaşanan sorunlar başta olmak üzere. Pek çok sorunda ses seviyesinde yetersizlikler yaşanabilir.

Ses seviyesinin düşük olması, videolardan ve müziklerden alacağınız kaliteyi ve deneyimi doğrudan etkilemekte. Windows 10 ses yükseltme programları ile bu sorunların üstesinden gelebileceğiniz gibi. Sadece tarayıcılarınıza kurabileceğiniz bir eklenti ile de ses değerinizi olması gerekenden daha yüksek bir düzeye getirebilirsiniz.

Ses Yükseltme Programı Kullanmanın Zararları Nelerdir?

Ses yükseltme programlarının ek olarak bir zararı bulunmuyor ancak göz önünde bulundurulması gereken ve kalite kaybına neden olabilecek bir durumu da söz konusu.

Ses yükseltme programları. Videolardaki ve ses dosyalarındaki desibel değerlerini yükselterek daha yüksek bir sese erişmenizi sağlıyor. Ancak bu işlemleri ham ses katmanlarına erişerek yapamadıkları için kimi zaman düşük kaliteli seslere maruz kalmanıza neden olabiliyorlar.

Bu nedenle, izlediğiniz veya dinlediğiniz ses dosyalarının yüksek sesli versiyonlarını bulmayı öncelikli hedef olarak seçmeniz oldukça önemli. Peki, yüksek ses değerlerine sahip olan videolara ve ses dosyalarına erişemiyorsak ne yapmalıyız? Windows 10 ses yükseltme programı nasıl kullanılır?

Windows 10 Ses Yükseltme Programı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Windows 10 ses yükseltme programı ile ses yükseltme eklentisinden farklı olarak bilgisayarınızda yer alan bütün seslerin yükseltilmesini sağlayabilirsiniz. Peki, Windows 10 Sound Booster aracı nasıl kullanılır ve nasıl kurulur?

Her şeyden önce Sound Booster yazılımını indirerek işe başlamak gerekiyor. Bu nedenle, buraya tıklayarak güvenli olan linkten Sound Booster yazılımını indirmeye hemen başlayın ve adımları takip edin;

  • Linkte yer alan Sound Booster uygulamasını indirin ve kurulumu için uygulamayı çalıştırın,
  • Karşınıza gelen seçenekleri Next>Next ve İnstall olacak şekilde tamamlayın ve programın kurulumunun tamamlanması için birkaç saniye kadar bekleyin. Kurulum sonrasında “Letasoft Sound Booster” adındaki uygulamayı çalıştırın,
  • Uygulama çalıştırıldıktan sonra sağ alt kısımdaki uygulama tepsisi bölümüne bu şekilde gelecektir. Üzerine bir defa tıklayarak %500’e kadar ses yükseltmesi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Uygulamanın sağ altta bulunan uygulama tepsisindeki ikonuna sağ tıklayarak “Windows başlangıcında çalıştır” gibi seçeneklerin yanı sıra ses yükseltme modunu da değiştirebilirsiniz. Ancak, en iyi deneyim için ayarlara ek bir düzenleme yapmadan. Olduğu hali ile yükseltme seçeneklerinden yararlanmanız olacaktır.

Tarayıcı Ses Yükseltme Eklentisi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Tarayıcı ses yükseltme eklentisi nedir? Tarayıcı ses yükseltme eklentisi, herhangi bir program kurulumu sağlamadan. Tüm programlarınıza etki etmeden, sadece tarayıcı sekmenizde yer alan videolar ve müzikler için ses yükseltmesi sağlayan bir ses yükseltme eklentisidir.

Peki, tarayıcı ses yükseltme eklentisi nasıl kullanılır? Nasıl kurulur?

  • Öncelikle Buraya tıklayarak ya da Google’da Volume Booster Extension armasını yaparak tarayıcınız için en uygun ses yükseltme eklentisini bulun. (Linkte yer alan eklenti, çoğu tarayıcı ile sorunsuz şekilde çalışmakta.),
  • Açılan pencerede, sağ üst tarafta yer alan “tarayıcıya ekle” butonuna tıklayın. Sonrasında karşınıza çıkacak onay ekranında onay vererek eklentinin tarayıcıya eklenmesini sağlayın,
  • Eklenti, yüklendikten sonra tarayıcınızın türüne göre “eklentiler” sekmesine geçiş yapacaktır. Eklentinin yanında bulunan “sabitle” butonuna tıklayarak eklentiyi kolay kullanılır bir hâle getirin ve denemek için bir video açın.

Eklentinin üzerine bir kere tıkladıktan sonra “Turn On” seçeneği ile çalışmasını sağlayın. Hemen ardından, eklentinin üzerindeki barı kırmızıya veya yeşile doğru kaydırarak ses deneyiminizi değiştirmeye başlayın.

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi, kalite konusunda düşüşlerin yaşanabileceğini ancak ses yükseltme konusunda olumlu dönüşler yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz. Ses yükseltme eklentilerinin ses yükseltmesinin yanı sıra.

Kimi kalitesiz kulaklıklarda yüksek akım çekimine ve bu nedene bağlı olarak kulaklık entegrelerinde fazla ısınma sorununa ve hatta bozulma sorunlarına bile neden olabileceği de gözden çıkarılmamalıdır.

Bu Yazıyı Paylaş
Tarafından admin
takip et:
Bir teknoloji meraklısı
Yorum bırakın