WhatsApp Benzeri 5 Muhteşem Mesajlaşma Uygulaması

admin
4 Dk. Okuma
whatsapp benzeri

WhatsApp, günümüzün en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olarak kabul edilmektedir. Söz konusu anlık mesajlaşma uygulaması her ne kadar dünya çapında oldukça popüler olsa da ne yazık ki yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle son dönemlerde ciddi bir kullanıcı kaybına uğramıştır. Yeni gizlilik sözleşmesini onaylamak istemeyen kullanıcılar, alternatif mesajlaşma uygulamaları arayışına girmiştir. Peki, WhatsApp benzeri 5 muhteşem anlık mesajlaşma uygulaması hangileridir?

Telegram

whatsapp benzeri

Telegram, Pavel Durov tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz yıllar içerisinde kullanıma sunulan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Kısa süre içerisinde oldukça popüler hale gelen söz konusu uygulama, özelliklerinin yanı sıra aldığı güvenlik önlemleriyle de dikkat çekmektedir. Telegram uygulaması, kullanıcıların bilgilerini kesinlikle 3.parti taraflar ile paylaşmamaktadır.

Uygulama içerisinde bulunan özellik sayesinde dileyen kullanıcılar mesajlarını belirli bir süre dilimi içerisinde otomatik bir şekilde silebilmektedir. Söz konusu uygulamayı ücretsiz olarak mobil cihazlarınıza yüklemek için aşağıda bulunan bağlantı seçeneklerini kullanabilirsiniz.

  1. Uygulamayı Android tabanlı cihazlarınıza yüklemek için | TIKLAYIN.
  2. Uygulamayı İOS tabanlı cihazlarınıza yüklemek için | TIKLAYIN.

Bip

whatsapp benzeri bip

WhatsApp benzeri 5 muhteşem anlık mesajlaşma uygulaması listemiz de BiP de yer alıyor. BiP, Turkcell tarafından özel olarak geliştirilen ve 2013 yılında kullanıma sunulan ücretsiz anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Çoklu dil desteğine sahip olan uygulama, oldukça gelişmiş birtakım özelliklere sahiptir. Kullanıcılar, söz konusu uygulamayı kullanarak birbirine ücretsiz mesaj atabilir, resim, video ve çeşitli ses dosyalarını kolaylıkla gönderip alabilir.

Turkcell BiP uygulaması sayesinde kullanıcılar aynı zamanda birbiriyle de ücretsiz olarak görüntülü görüşmeler yapabilmektedir. Uygulamayı ücretsiz olarak mobil cihazlarınıza yüklemek için aşağıda bulunan bağlantı seçeneklerini kullanabilirsiniz.

  1. Uygulamayı Android tabanlı cihazlarınıza yüklemek için | TIKAYIN.
  2. Uygulamayı İOS tabanlı cihazlarınıza yüklemek için | TIKLAYIN.

Signal

whatsapp benzeri signal

WhatsApp benzeri 5 muhteşem anlık mesajlaşma uygulaması içerisinde yer alan Signal, geçtiğimiz yıllar içerisinde kullanıma sunulan tamamen açık kaynaklı anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Android ve İOS işletim sistemlerinde sorunsuz bir şekilde çalışan uygulama, kullanıcılarını güvende tutabilmek için uçtan uça şifreleme yöntemini aktif olarak kullanmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra kullanıcılar, belirli bir zaman dilimi içerisinde mesajlarını otomatik bir şekilde silebilmektedir. Söz konusu uygulamayı ücretsiz olarak yüklemek için aşağıda bulunan bağlantı seçeneklerini kullanabilirsiniz.

  1. Uygulamayı Android tabanlı cihazlarınıza yüklemek için | TIKLAYIN.
  2. Uygulamayı İOS tabanlı cihazlarınıza yüklemek için |TIKLAYIN.

Line

whatsapp benzeri line

Line, 23 Haziran 2011 tarihinde kullanıma açılan ve son dönemlerde oldukça popüler olan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşan söz konusu uygulama, kullanıcılarına ücretsiz sesli, görüntülü ve yazılı mesajlaşma imkânı tanımaktadır.

Ayrıca kullanıcılar, uygulama içerisinde bulunan 8.000’ den fazla çıkartmayı kullanarak görüşmelerini daha da eğlenceli bir hale getirebilmektedir. Uygulamayı ücretsiz olarak yüklemek için aşağıda bulunan bağlantı seçeneklerini kullanabilirsiniz.

  1. Uygulamayı Android tabanlı cihazlarınıza yüklemek için | TIKLAYIN.
  2. Uygulamayı İOS tabanlı cihazlarınıza yüklemek için | TIKLAYIN.

Viber

whatsapp benzeri viber

WhatsApp benzeri 5 muhteşem anlık mesajlaşma uygulaması listemizde Viber de yer alıyor. 2 Aralık 2010 tarihinde kullanıma sunulan uygulama sayesinde kullanıcılar birbiri ile kolaylıkla ve ücretsiz bir şekilde görüşmeler yapabiliyor. Android ve İOS işletim sistemlerinde sorunsuz olarak çalışan söz konusu uygulamanın ayrıca masaüstü istemcisi de bulunuyor.

Viber uygulaması içerisinde aynı zaman da uçtan uça şifreleme yöntemi de bulunuyor. Kullanıcılar, söz konusu yöntem sayesinde görüşmelerini oldukça güvenli ortamda yapabiliyor. Uygulamayı ücretsiz olarak yüklemek için aşağıda bulunan bağlantı seçeneklerini kullanabilirsiniz.

  1. Uygulamayı Android tabanlı cihazlarınıza yüklemek için | TIKLAYIN.
  2. Uygulamayı İOS tabanlı cihazlarınıza yüklemek için |TIKLAYIN.
Bu Yazıyı Paylaş
Tarafından admin
takip et:
Bir teknoloji meraklısı
Yorum bırakın