Twitter Yenilikleri ile Daha da Gelişiyor

admin
2 Dk. Okuma
twitter yenilikleri

Twitter yenilikleri ile daha hızlı gelişmeye devam ediyor. Son zamanlarda sıklıkla gündeme gelen Twitter, yeni özelliklerle de konuşuluyor.

Geçtiğimiz günlerde Twitter, Elon Musk tarafından satın alınmıştı. Satın alım işlemi sonrasında Twitter hakkında sıklıkla yenilik haberleri gelmeye başladı. Son dönemlerde hızla gelişen platform için Elon Musk’ın da katkılarıyla sosyal medya mecrası güzel bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Peki Twitter’a eklenen yenilikler neler oldu?

Twitter Yenilikleri

Twitter için şu ana kadar pek çok şey eklendi. Özellikle son dönemlerde pek çok yenilik elde eden platform, bu aralar gündemden düşmüyor. Elon Musk, aslına bakarsak Twitter’ı uzun süredir almak istiyordu. Bunun için hisse sahibi olmuştu. Şimdi ise Twitter’ı resmî olarak almış bulunuyor. Twitter için düşünülen yeniliklerden birisi Elon Musk’ın da kendi hesabında paylaştığı düzenleme özelliği. Elon Musk, Twitter’a düzenleme özelliğinin gelebileceğini duyurdu. Bu özelliğin nasıl olacağı hakkında kesin bir bilgi yer almasa da ortaya çıkan bir bilgiye göre düzenleme sistemi, kısa süreliğine geçerli olacak. Yani bir paylaşım bir süreliğine düzenlenebilir olacak ve sonrasında düzenlenemeyecek.

twitter logosu

Twitter yenilikleri arasında ücretli abonelik sistemi de bulunuyor. Elon Musk, yaptığı bir diğer açıklamada Twitter’daki kurumsal hesapların ve hükümet hesaplarının para vermesi gerektiğini belirtti. Böyle bir fikrinin olduğunu açıklayan Musk, bu konuda henüz bir çalışma yapılmasa da gelecekte böyle bir özelliğin gelebileceğinden bahsetti. Bu sistemin nasıl çalışacağı açıklanmadı fakat tahminlere göre kurumsal hesaplar aylık abonelik sistemi sayesinde ödeme yapacak.

Twitter için düşünülen daha pek çok yenilik mevcut. Bunlardan birisi de güçlü hesapların daha çok gelir elde etmesi. Elon Musk, yaptığı bir diğer paylaşımda sosyal medya hesabı güçlü olan kullanıcılar için daha fazla para kazanma yönteminin sunulması gerektiğini vurguladı. Bu, bazı Twitter kullanıcılarının gelir elde etme konusunda daha fazla yola sahip olabileceğini gösteriyor. Bu özelliğin nasıl geliştirileceği hakkında bir detay paylaşılmadı. Bunun yanı sıra yenilikler şu şekilde açıklanabilir:

  1. Aynı anda fotoğraf, video ve GIF ekleme
  2. Tweete ödül verme
  3. Durum güncellemesi
Bu Yazıyı Paylaş
Tarafından admin
takip et:
Bir teknoloji meraklısı
Yorum bırakın