PlayStation Plus Abone Sayısı Hakkında Açıklama Yapıldı

admin
2 Dk. Okuma

Sony, PlayStation Plus abone sayısı hakkında bazı önemli açıklamalar yaparken firma, ek açıklamalara da değindi. Şirketin konuşmasından satır başları.

PlayStation Plus, pek çok oyuncunun kullandığı bir sistem olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Bu abonelik sayesinde oyuncular bazı oyunlara ücretsiz erişebiliyor. Aylık olarak yeni ücretsiz oyun kampanyalarını PlayStation Plus aboneliklerine sunan Sony, çeşitli fırsatları da onlarla paylaşıyor. İnsanlar için büyük öneme sahip olan PlayStation Plus, Haziran ayı ile beraber devrim niteliğinde değişikliklere konu olacak.

PlayStation Plus Abone Sayısı Düştü

PlayStation Plus

Sony, PlayStation Plus için yeni fikirler düşünüyor. Bu sırada yaşanan bir diğer olay ise PlayStation Plus aboneliklerindeki ciddi düşüş. Sony’de yetkili olan bir isim, PlayStation Plus abone miktarının 600.000 kadar düştüğünü açıklayarak buna rağmen aboneliklerin yine iyi düzeyde olduğunu belirtti. Neredeyse 1 milyona yakın kayıp yaşayan Sony, gelecek ay piyasaya sürülecek olan yeni abonelik sisteminden umutlu olduklarını dile getirdi.

Sony’den yapılan bir diğer açıklamada PlayStation Network kullanıcı sayısının da düştüğü dile getirildi. Firmaya göre bunun nedeni oyun konsolunun korsan bir şekilde kullanılıyor olması. Buna rağmen şirket, yeni nesil PlayStation Plus abonelikleri için büyük beklenti içerisinde görünüyor. Bunun dışında PlayStation 5 tedarik konusunda da bilgi sunan firma, oyun konsolu tedariği sorununun çözülmesi için bu konuda artış yapılacağını açıkladı.

PlayStation Plus abonelik sayılarını incelediğimizde 2014 yılında 8 milyon aboneye sahip olan Sony, 2016 yılında 21 milyon civarında abone sayısına ulaştı. 2019 yılında 40 milyonu aşan PlayStation Plus abonelik sayısı, 2021 yılı ile beraber 48 milyon oldu. Son dönemlerde abonelik miktarında bir düşüş gözlemlense de bu firmanın çok önemsemediği bir durum oluyor. Yeni abonelik sistemini incelediğimizde farklı paketlerin bulunduğu görülüyor. Kullanıcılar 4 farklı paket seçebiliyor olacak. Seçilen pakete göre çevrimiçi oyun imkanı, her ay iki bedava oyun, çeşitli oyunların bulunduğu paket, PlayStation Now ve oyun için deneme sürümü gibi özellikler abonelik paketlerinde bulunuyor olacak.

Bu Yazıyı Paylaş
Tarafından admin
takip et:
Bir teknoloji meraklısı
Yorum bırakın