Minecraft 1.19 Özellikleri

admin
2 Dk. Okuma
Minecraft 1.19 Özellikleri

Minecraft 1.19 özellikleri son zamanlarda oyuncuların sıklıkla merak ettiği önemli bir konu oluyor. Gelin bu sürümün yeniliklerini inceleyelim.

Minecraft, Mojang Studios’un geliştirmiş olduğu bir oyun. Son dönemlerde hızlı bir değişime uğrayan oyun, 1.19’da da yeniliklere kavuşuyor olacak. Dünyanın en popüler oyunlarından birisi haline gelen Minecraft için 1.19’da pek çok önemli yenilik bulunuyor. Çayınızı kahvenizi aldıysanız gelin bu yeniliklerden söz edelim.

Minecraft 1.19 Özellikleri ile Neler Değişiyor?

Minecraft 1.19 ile beraber Minecraft Live 2021 etkinliğinde bu güncellemenin bataklık güncellemesi olacağı duyuruldu. Sürümün yenilikleri arasında warden bulunuyor. Warden, sade bir karakteri birkaç vuruşta öldürebiliyor. Çok güçlü bir karakter olan warden için bir şehir yer alıyor. Bu şehirde bulunacak olan wardena karşı oyuncuların dikkatli olması gerekiyor. Oyuna yeni bir hava katacak olan bu karakter, macera yaşamak isteyenler için birebir.

[ilgiliMakale icerik_id=”1297″]

Minecraft 1.19 özellikleri arasında mangrov ağaçları da bulunuyor. Bataklığa eklenecek olan mangrov ağaçları, kullanıcılar için yeni inşa blokları demek. Mangrov ağacı, şekli itibariyle farklı bir görünüme sahip ve bataklıkta yetişiyor. Mangrov ile beraber çamur da dikkat çeken yenilikler arasında. Bataklıkta bulunan çamurdan çamur tuğla ve paketlenmiş çamur gibi çeşitli eşyalar üretilebiliyor.

Oyunda yer edinen bir diğer özellik kurbağa ve allay olarak açıklanabilir. Kurbağa, bataklıkta bulunsa da farklı biyomlarda farklı renklerle oyuncuları karşılayabilir. Kurbağanın yavrusu da yer alacak. Yavru, bir süre sonra büyüyerek kurbağaya dönüşüyor olacak. Ayrıca kurbağa ışı ile birlikte oyunda farklı renklere sahip ışık blokları yer alacak. Bir diğer canlı olan allaylar ise otomasyon konusunda kullanılabilecek bir canlı. Amacı, oyuncunun belirlemiş olduğu çevredeki eşyaları toplamak.

Bir diğer yenilik olan sandıklı tekneler, maceracılar için harika bir olanak sunarken otomasyon yapmak isteyenlerin de kullanabileceği bir ürün olabilir. Bataklık güncellemesi ile beraber artık sandıklı tekneler de oyunda yer edinecek. Uzun yola gitmek isteyen oyuncular ve hunilerle birlikte mekanik sistemler yapmak isteyenler sandıklı teknelerden faydalanabiliyor.

Bu Yazıyı Paylaş
Tarafından admin
takip et:
Bir teknoloji meraklısı
Yorum bırakın