League Of Legends Karakterler / 5 En İyi Karakter

admin
5 Dk. Okuma
League Of Legends Karakterler

League of Legends karakterler, günümüz dünyasının modern satrancı olarak nitelendirilen oyunun, ana şemasını oluşturmaktadır. Oyun içerisinde, 2022 yılı itibariyle, güncel olarak 160 karakter bulunmaktadır. Belirtilen karakterlerin her birinin bir-birinden bağımsız 4 yeteneği ve niteliğine göre değişen oynanış stili mevcut olmaktadır. League of Legends karakterleri arasında genel olarak eşit güç dağılımı bulunmaktadır.
Fakat belirtilen karakterlerin tasarımı zamanı, bazı durumlarda dikkat edilmeyen küçük noktalar, büyük sorunlar oluşturabilmektedir. Oyuncular, belirtilen sorunlu karakterlere bozuk tabiri vermekte, bu kapsamda karakterlere uygun defans taktiği geliştirmektedir. Güncel olarak oyun içerisinde, her bireyin bozuk olarak nitelendirebileceği, çeşitli şampiyonlar bulunmaktadır. Fakat genel olarak, turnuvaları da sayarsak, oyunda 2022 yılı itibariyle, gücü kapsamında diğer şampiyonlardan seçilen toplam 5 karakter mevcuttur.

League Of Legends Karakterlerinin Gerçek Dünyayla İlişkileri

League of Legends oyunu, gerçek dünyayla ilişkili çeşitli karakterlerden dolayı, güncel olarak dünyanın 4 bir yanından sevilerek oynanmaktadır. Her kesin aşina olduğu o karakterlerin bazıları, aslında geçmişte, halk arasında çeşitli yetenekleriyle tanınan gerçek insanlardan esinlenmiştir.
Belirtilen karakterlerden bazıları; Yasuo, Sett, Xin Zhao, Fiora ve b. şeklinde olmaktadır. Oyun içerisinde bulunan karakterlerin replikleri de bu durumun göstergesi olarak nitelendirilmektedir.

League of Legends Karakterler – Sett

League Of Legends Karakterler Sett

Lol karakterleri en iyisi, 14 Ocak 2020 yılında sihirdar vadisine adımını atan Sett olarak nitelendirilmektedir. Settin, çeşitli defansif karşı tercihleri bulunsa da çoğu eşleşme, doğru oynanış çerçevesinde Sett tarafından kazanılmaktadır. Setti, bu denli güçlü yapan, w yeteneğinin rakibe, aldığı hasar eşliğinde kalkan ve hasar vermesidir. Dolayısıyla, Sett ne kadar hasar alırsa, belirtilen hasarın miktarına eşdeğer kalkan ve rakibe, aynı miktarda hasar verebilmektedir.
Güncel olarak Sette karşı alınabilecek en iyi tercihler; Vayne, gnar, Jax ve Quinn olmaktadır. League of Legends karakter sıralaması kapsamında gücüyle açık ara seçilen Sett, güncel olarak turnuvalarda aktif alınmadığı için metada bulunmamaktadır.

Yone

League Of Legends Karakterler Sett Yone

Lol karakterleri ve isimleri arasında, gücüyle sihirdar vadisine dehşet saçan Yone, her bir yeteneğiyle rakip nexusa giden zafer yolculuğunu taçlandırmaktadır. 2021 Temmuz’un 22-si sevenleriyle buluşan Yone, oyunda eskiden beri var olan Yasuo’nun abisi olmaktadır. Yetenekleri arasında, havaya savurma, kalkan alma, bedenini terk ederek istediği yere hızlı biçimde gidebilme yer almaktadır.
League of Legends karakterler isimleri arasında, rakip takımda görüldüğü zaman bozgun endişesi yaratan Yonenin de çeşitli counterları (Karakterin zayıflığı kapsamında yapılan karşı tercih) mevcuttur. 2022 yılı itibariyle, sihirdar vadisindeki Yone tufanı, aşağıda belirtilen karakterler kapsamında dinginleştirilebilir:

 1. Annie
 2. Rumble
 3. Pyke
 4. Jayce
 5. Vex
 6. Akali ve b.

İrelia

League Of Legends Karakterler Sett irelia

Lol karakterleri hikayeleri arasında İonanın yetenekli dansözü, sihirdar vadisinde, rakipleriyle adeta ölüm dansı yapmaktadır. Gücüyle takımına güven, rakibe ise korku salan İrelia, kastığı zaman karşı alınamaz bir güce sahip olmaktadır. Dolayısıyla her ne kadar counter karakter tercihinde bulunsanız bile, İrelianın istediği eşyalara sahip olması, oyunun sonunun gelmesi demektir.
League of Legends karakter replikleri arasında, açık ara oynamaya teşvik eden İrelia şampiyonuna, erken safhada kasmaya engel olabilecek karakterler, bunlardır:

 1. Warwick
 2. Volibear
 3. Şen
 4. Riven
 5. Yasuo
 6. Zac ve b.

Master yi

League Of Legends Karakterler Sett Yone Master Yi

Lol en iyi dövüşçü karakterler arasında, 2009-cu yılın 29 Şubat’ında sihirdar vadisine adım atan Master Yi yer almaktadır. İonanın, Wuju isimli köyünde doğan Master Yi, görünmez olma, canını yenileme ve gerçek hasar verme yetenekleriyle, rakiplerine dehşet saçmaktadır. Fakat kastığı zaman durdurulamayan şampiyonlardan biri olan Masteri, counterlamak çok kolaydır. Her ne kadar yaklaştığı zaman saliseler içinde rakibi teklese bile, yeteneğiyle sersemleten her şampiyon, Masterin counteri olmaktadır.
League of Legends karakter sözleri kapsamında meditasyon ile iç-içe olan Master Yi, aşağıdaki şampiyonlar tarafından counterlana bilmektedir:

 1. Rek Sai
 2. Shaco
 3. Wukong
 4. Elise
 5. Udır
 6. Kha Zix ve b.

Zoe

League Of Legends Karakterler Sett Yone Zoe

Lol en güçlü kadın karakter bandında, oyuncunun neredeyse hiçbir şey yapmasına gerek kalmadan tekleme işlemi gerçekleştiren Zoe yer almaktadır. Kat ettiği mesafe bandında güçlenen, karşı şampiyonların spellerini çalabilen ve tek yetenekle saniyeler boyunca karakterleri uyutan Zoe, sihirdar vadisinin küçük hasar canavarı olmaktadır. Her ne kadar benzersiz yeteneklere bürünse de her karakterde olduğu gibi Zoenin de counterları mevcuttur.
League of Legends karakterler özellikleri kapsamında güncel olarak meta da bulunan Zoenin, şanlı gücünü elinden alabilen şampiyonlar, bunlardır:

 1. Pyke
 2. Fizz
 3. Akşan
 4. Diana
 5. pençe
 6. neeko
 7. Malzahar ve b.

League of Legends karakterler sıralaması kapsamında siz de belirtilen şampiyonları tercih ederek, zafere giden yolculuğunuzu garanti altına alabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş
Tarafından admin
takip et:
Bir teknoloji meraklısı
Yorum bırakın