Instagram Ücretli Abonelik Sistemi Ülkemizde Duyuruldu

admin
2 Dk. Okuma

Instagram ücretli abonelik sistemi ülkemizde kullanıma açıldı. Peki yeni sistem için şartlar neler? Nasıl aktif ediliyor?

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından birisi haline gelen Instagram, son dönemlerde hızla gelişme kaydediyor. Geliştirdiği pek çok şey ile insanların gönlünde taht kurmayı başaran uygulama, abonelik sistemi konusunda da bazı çalışmalar yapıyordu. Bu sistem artık ülkemizde de resmî olarak yer alıyor.

Instagram Ücretli Abonelik ile Para Kazanılabilecek

instagram

Olayın aslına bakarsak bu özellik uzun süre önce duyurulmuştu. Instagram kullanıcıları için duyurulan bu özellik sayesinde içerik üreticileri, ürettiği içeriklerle beraber para kazanabilir hale gelecekti. Yapılan duyuruya göre artık abonelik sistemi ülkemizde de resmî olarak kullanıma sunuldu. Yeni sistemin kullanıcıları arasına giren 1 milyonun üzerinde takipçiye sahip ve popüler bir YouTube kanalını bünyesinde barındıran Evrim Ağacı, özelliğe resmî olarak sahip olmuş durumda.

İçerik üreticilerinin gelir elde etmesini sağlayacak olan abone olma özelliği Instagram profilinde takip butonunun altında bulunuyor. Bu butona basıldığında abone olmak için belirli bir fiyat yer alıyor. Buna ek olarak aboneliğin ayrıcalıkları da yazılıyor. Bir Instagram kullanıcısı, bir sayfaya abone olduğunda abone rozetine sahip olup abonelere özel paylaşılan hikayelere ve canlı yayınlara katılabiliyor olacak. Abonelik fiyatı hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor fakat Evrim Ağacı sayfasına abone olurken 66,99 TL’lik fiyat etiketi göze çarpıyor.

Yeni Instagram Özellikleri

Instagram ücretli abonelik sistemi dışında farklı yenilikler de Instagram uygulamasına eklenecek durumda. Bunlardan birisi NFT yapısı olarak açıklanabilir. NFT özelliğinin Instagram’da yer alacağını açıklayan ekip, bu özellik ile beraber kullanıcıların dijital koleksiyon yapabileceğini de aktardı. Bildiğiniz üzere NFT, dijital olan benzersiz nesneler olarak açıklanabilir. Bu doğrultuda platformlar da yeni teknolojilere ayak uydurmaya çalışıyor.

Instagram ile ilgili dikkat çeken yeniliklerden birisi de Instagram tasarımının değiştiriliyor olması. Yeni Instagram tasarımı incelendiğinde videolar artık ekrana tam olarak sığıyor. Dikkat çeken bir diğer kısım, ana sayfanın üst kısmındaki hikayeler alanının görünmüyor olması. Bu kısma ne olacağı henüz belli değil.

Bu Yazıyı Paylaş
Tarafından admin
takip et:
Bir teknoloji meraklısı
Yorum bırakın