Battlefield 5 Sistem Gereksinimleri Nelerdir

admin
4 Dk. Okuma
Battlefield 5 Sistem Gereksinimleri

Battlefield 5 sistem gereksinimleri; Battlefield 2042’nin duyurulmasıyla birlikte birçok kişi, serinin önceki oyunlarından bazılarını ısınmaya ve oynamaya karar verdi. Bunların arasında DICE tarafından 2018’de Xbox One , Playstation 4 ve PC için piyasaya sürülen Battlefield 5 de yer aldı. Battlefield 5 gelecek bir dönemde geçmesine rağmen çok sayıda patlama ve gerçekçi grafikleri ile son derece kaotik bir ortam sunuyor.

Battlefield 5 ile artık Geniş Grand Operations ve kooperatif Combined Arms gibi modlarda topyekün çok oyunculu fiziksel savaşlara katılabilir veya tek oyunculu War Stories ile küresel savaşta insanların çektiği acılara tanık olabilirsiniz. Battlefield 5’in diğer Battlefield serilerine göre en büyük yeniliği oyun içinde etkinleştirilebilen ışın izleme teknolojisidir.
Oyunun grafikleri oldukça gelişmiş olmasına rağmen, DICE, NVIDIA’nın yardımıyla, oyun içinde ışık ışınlarını ve gölgeleri daha sadık bir şekilde yeniden yaratan ve oyunun görsellerine daha da gerçekçi bir görünüm veren bir işlevi dahil edildi. Bu işlevi etkinleştirmek için, oyunun önerdiği sistem gereksinimlerinden biraz daha güçlü bir donanıma sahip olmak gerekiyor. Peki Battlefield 5 sistem gereksinimleri nelerdir? Gelin hep birlikte ayrıntılı olarak inceleyelim.

Battlefield 5 Sistem Gereksinimleri

Battlefield 5 sistem gereksinimlerine ait bilgilerin yanında, Battlefield 5 kaç gb sorusunun yanıtını da bu bölümde sizlere sunduk.

Battlefield 5

Battlefield 5 Minimum Gereksinimler

 1. DirectX 11.0 sürümü veya eşdeğeri ile uyumlu ekran kartı
 2. Ekran kartı: AMD RX 560 / HD7850 2GB / (NVIDIA) Nvdia GeForce GTX 1050 / GTX 660 2GB
 3. Hafıza: 8 GB RAM
 4. Bağlantı gereksinimleri: 512 KBPS veya üstü
 5. Hard disk alanı: 50 GB
 6. İşletim sistemi: Windows 7 ve üstü
 7. İşlemci: AMD FX-8350 / (Intel) Core i5 6600K

Battlefield 5 Önerilen Gereksinimler

 1. DirectX 11.1 sürümü veya eşdeğeri ile uyumlu ekran kartı
 2. Ekran kartı: AMD Radeon RX 580 8GB / (NVIDIA) Nvdia GeForce GTX 1060 6GB
 3. Hafıza: 12 GB RAM
 4. Bağlantı gereksinimleri: 512 KBPS veya üstü
 5. Hard disk alanı: 50 GB
 6. İşlemci: AMD (Intel) Core i7 4790 / Ryzen 3 1300X
 7. İşletim sistemi: Windows 8.1 ve üstü

RTX ile Battlefield 5 Gereksinimleri

 1. DirectX DirectX Raytracing uyumlu grafik kartı
 2. Ekran kartı (NVIDIA) Nvdia GeForce RTX 2080
 3. Hafıza: 16 GB RAM
 4. Bağlantı gereksinimleri: 512 KBPS veya üstü
 5. Hard disk alanı 50 GB
 6. İşletim sistemi: Windows10 64bit

Battlefield 5 Türkçe Yama

battlefield-5-turkce

Battlefield 5, kapsamlı bir şekilde savaşların özellikleri ve savaş sırasında kullanılan araçların mekanikleri, kaynak kıtlığı ve gerçekçiliğe odaklanan bir oyun. Oyuncuların çeşitli aksesuar ve silah seçenekleriyle birden fazla karakter oluşturabileceği yeni sistemi aracılığıyla oyuncu özelleştirmesine büyük ölçüde daha fazla odaklanılıyor.

Eşyaları almak için kullanılan aksesuarlar ise serinin en iyi ve en objektif özelliklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Peki Battlefield 5 türkçe yama bulunuyor mu?
Serinin diğer oyunlarında da olduğu gibi Battlefield 5 Türkçe yama olarak oynanılabiliyor. Bunun için tek yapmanız gereken tarayıcınız üzerinden sürümün Türkçe yamasını indirmek ve oyunun dosya konumuna atmak olacaktır.

Battlefield 5 Hikâye Modu Kaç Saat?

Oyunda toplamda üç farklı bölüm bulunuyor (giriş bölümü hariç). Yapılan bir araştırmaya göre oyuncuların genel olarak bu bölümleri ve hikâyeyi bitirme süreleri ortalama 6 saat olarak belirlenmiş. Ancak oyun sırasında çok fazla oyalanmadan sadece bitirmeye odaklı kalınırsa bu süre azalabiliyor.

Bu Yazıyı Paylaş
Tarafından admin
takip et:
Bir teknoloji meraklısı
Yorum bırakın